"Миграцията на паламуда" и "Операция Шменти Капели" на Филмовите нощи

2173

Днес от 21:15 часа отново имате шанса да гледате Велко Кънев в последната му роля в "Миграцията на паламуда". Един филм за човешката надежда, колкото и нелепа да изглежда тя понякога. Съвременната комедия разказва за двама бащи и техните двама сина, които се борят с живота "като прасета с тикви". Начините, по които оцеляват двете двойки, са рядко срещани и много комични. Когато в края на филма те стигат точно там, откъдето са тръгнали, разбирай - до никъде, вместо с униние, те се изпълват с упование и сила, защото са заедно, защото се подкрепят и обичат, а миграцията на паламуда от Черно море в река Янтра е факт, и догодина в реката "ще бъка от паламуд".


И това не е краят на превиването от смях! В 23:30 часа можете да вземете поредната порция с Операция "Шменти капели". Ако все още не сте гледали криминалната комедия на Влади Въргала е време да го направите. Или пък да се позабавлявате отново с перипетиите на един обикновен човек. Учителят Цеко Цеков е "шамаросан" от всички възможни абсурди в българския начин на живот, преследван от службите за борба с тероризма и някъде по средата, принуден действително да се превърне в такъв. Един филм за нашето време и неговите престъпления.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Истинска изненада на "Капките": Дънди направи голям жест след поб...
Роден е на днешния ден преди 61 години в Русе
Честито на Петър Дочев
Филип Киркоров: Помогнах на България да спечели "Евровизия"
Честито на Ивет Лалова!
Зуека си тръгна от Пловдив триумфално и с много пари


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).