Токът може да поевтинее до 5% от 1 юли

3261
11

Моделът за ценообразуване на електроенергията е готов. Това каза на извънреден брифинг в Министерски съвет министърът на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев. Работим денонощно, както с нужните експерти от Министерството, така и с ДКЕВР и моделът за ценообразуване на електроенергията е готов.
До 5 % намаляване на цената за крайния потребител от 1 юли е възможно, ако проектът се гласува от Народното събрание. Предприети са решителни мерки, за да се създаде нов модел.

Той ще бъде официално представен утре на ДКЕВР. Намаляване на студения резерв в резултат на търгове по пределна цена, да не се изкупува цялата произведена енергия от заводските централи. Това да става след покриване разходите на дружествата, предвижда моделът.

Предвижда се - оптимизиране на всички разходи на дружествата за оптимизиране на крайните цени. В момента нямаме възможност за износ, защото преди една година бяха взети мерки за запушване на износа. Моделът има 7 точки.

Виж коментарите (11)
Още новини от Национални новини:
Кмет дари Дара с парцел на морето
Изумително: Канцлерът на Германия посрещна Румен Радев с Bangaran...
За 50 минути вече можем да стигнем от София до Бургас
Земетресение на 12 километра от Бургас
Нешка Робева: Искам да благодаря на Дара
Първи думи на бащата, чието дете загина, карайки мотора му


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).