"Дарик нюз" купи медийната група "Нетинфо"

3711

Медийната група "Нетинфо" вече има нов собственик - "Дарик Нюз", част от компанията "Дарик Радио" АД. На този етап няма официално потвърждение за финансовите параметри на сделката. Според нашия източник обаче става въпрос за 12 млн. евро, платени за всички сайтове в медийната група. "Нетинфо" е сред лидерите на българския онлайн пазар. В портфолиото й са новинарският сайт Vesti.bg, платформата за видеосподеляне Vbox7, както и пощата abv.bg.

За продажбата на "Нетинфо" в медийното пространство се заговори преди месеци. Сегашният собственик - издателят Sanoma Magazines International, обяви групата за продан, като към сделката имаше голям интерес от страна на други участници на медийния пазар.

Sanoma Magazines купи 68% от "Нетинфо" през април 2008 година за сумата от 29 млн. евро. През последните години обаче рекламният пазар се сви, което намали и приходите на компанията.

"Дарик Радио" е първото частно радио в България с национален лиценз. Програмата му стартира на 21 януари 1993 година.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Кмет дари Дара с парцел на морето
Изумително: Канцлерът на Германия посрещна Румен Радев с Bangaran...
За 50 минути вече можем да стигнем от София до Бургас
Земетресение на 12 километра от Бургас
Нешка Робева: Искам да благодаря на Дара
Първи думи на бащата, чието дете загина, карайки мотора му


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).