България бе избрана в ръководството на Световната организация по туризъм към ООН

3945

България бе избрана за член на Изпълнителния съвет на Световната организация по туризъм към ООН за периода 2009 - 2013 г. Това съобщи от Казахстан заместник-министърът на икономиката, енергетиката и туризма Иво Маринов. Г-н Маринов участва в 18- та Сесия на Генералната Асамблея на Световната организация по туризъм (СОТ), която се провежда в гр. Астана, Република Казахстан. На форума страната ни бе избрана и в Програмния комитет на организацията.

Изпълнителният съвет на СОТ е управителният орган на организацията, който отговаря за работата и разпределението на нейния бюджет. Досега България е била два пъти член на Изпълнителния съвет, като последният период бе през 2003 - 2007 г. 

 
България е член на Световната организация по туризъм към ООН от 1976 г. В резултат на активната си работа в организацията страната ни е избрана за домакин на 51-то заседание на Регионалната Група за Европа в СОТ, което ще се проведе през април-май 2010 в София.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Реакции след предложенията на хората на Радев срещу високите цени...
20-минутна градушка колкото боб удари наше село, унищожи всичко
Христо Мутафчиев заговори за бъдещи фалити на държавни институции...
Край на гмуркането: Лекарите със строги забрани към Любен Дилов
По предложение на ПБ два закона ограничават галопиращите цени на ...
НИМХ издаде жълт код с двойни предупреждения за 12 май


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).