Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Жалка картинка сме!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 23:38 / 10.10.2016Коментари (12)11105
© UEFA
България загуби от Швеция с 0:3 като гост в третата си квалификационна среща за световното първенство през 2018 година. Двубоят се игра на "Френдс Арена" в Солна.

Нашите изглеждаха жалка картинка на терена и извадиха късмет, че не загубиха още по-катастрофално. Така останахме с актива от 3 точки, спечелен от измъчения успех над Люксембург с 4:3 в първия ни мач.

Още в 7-ата минута домакините можеха да поведат в резултата, когато след центриране на Маркус Берг отдясно Ола Тойвонен засече с глава от 5-6 метра. Владо Стоянов обаче направи страхотно спасяване и запази мрежата си суха.

Той обаче капитулира в 39-ата минута след триходова комбинация на шведите в наказателното поле. След пасове на Форсберг и Берг топката стигна до Тойвонен, който от близо я прати под напречната греда за 1:0.

Три минути след това нашите пропуснаха златен шанс за изравняване. Симеон Славчев центрира към Ивелин Попов, който от чиста позиция не успя да уцели вратата.

В края на полувремето шведите убиха интригата с втори гол. Той падна при идентична комбинация - пробив по десния фланг и пас почти от аутлинията към Хилемарк, който от малкото наказателно поле простреля Владо Стоянов за 2:0.

Половин час преди края след центриране от корнер на далечна греда топката бе върната с глава към Виктор Линдельоф, който засече с десния крак от 4-5 метра в мрежата за 3:0.

До края футболистите на Петър Хубчев гледаха мача отблизо, докато шведите пропуснаха поне още 4 чисти положения за гол. Дебют за националния тим направи халфът на Локо (Пд) Мартин Райнов.

България игра в състав:

23. Владислав Стоянов, 13. Антон Недялков, 4. Васил Божиков, 3. Александър Александров, 2. Страхил Попов, 18. Ивайло Чочев (72- 11. Марселиньо), 21. Светослав Дяков, 6. Симеон Славчев (89- 15. Мартин Райнов), 9. Георги Костадинов (56- 7. Михаил Александров), 17. Георги Миланов, 10. Ивелин Попов;