Локо разгроми Тунджа с 3:0 и е на финал на "Поморие къп"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:58 / 12.02.2015Коментари (49)7585
Отборът на Локомотив се класира на финала на турнира "Поморие къп". Това стана след разгромна победа на "смърфовете" с 3:0 над Тунджа (Ямбол), която изпрати тима на първо място в група "Б" с актив от 4 точки. Така възпитаниците на Христо Колев-Бащата ще се изправят на финала в събота от 15,00 часа срещу победителя от другата група (Берое или Созопол).

Още в първите минути "черно-белите" показаха, че са дошли с правилната нагласа за мача. Локомотив наложи тотална преса на третодивизионния тим и те трудно получаваха възможност да достигнат в половината на противника.

Резултатът за "смърфовете" не закъсня. Йоан Ласиман даде преднина на пловдивчани само след четвърт час игра. Френският халф се разписа с чудесно изпълнение на задна нажица не оставило шанс за изява на вратаря на Тунджа Божилов.

В края на полувремето извелия с капитанската лента Локо Дани Кики се отчете с невероятен пропуск. Нападателят не успя от 3-4 метра на празна врата да вкара топката в мрежата и я прати високо над напречната греда.

Появилите се след почивката Бранимир Костадинов и Александър Якимов подпечатаха успеха на "черно-белите" в рамките на 120 секунди. Първият удвои преднината с красиво изпълнение от воле по диагонала, а вторият отблизо фиксира крайният резултат. Това бе и първо попадение за Якимов след претърпяна операция от херния.

Локо - Тунджа 3:0
1:0 Ласиман 15
2:0 Костадинов 71
3:0 Якимов 73

Състав на Локо: Скорчев, Дяков, Горанов, Дишлиев, Илиев, Траянов, Сандански, Карагарен, Наков, Ласиман, Кики (Витанов, Костадинов, Якимов, Янъков, Османов, Филипов, Стамов)