Спортните новини: Днес (28) | Вчера (23)
Локо взе дербито с Ботев при децата с 4:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:07 / 20.11.2013Коментари (41)9528
© lportala.net
Юношите на Локомотив, набор 1999 победиха с 4:1 връстниците си от Ботев в дербито на кръга, игран тази сутрин на изкуствения терен на Лаута.

Двата отбора си спретнаха здрава битка, от която краен победител излезе отбора на домакините.

Архан Исуф даде преднина на "смърфовете" още в 29 секунда на мача, ръководен от пловдивския арбитър Георги Кабаков.

Въпреки ранния гол малките "канарчета" не се сковаха и дадоха своя отговор в 15-ата минута, когато Мартин Татаров изравни. При този резулта

т се оттеглиха и двата тима на почивката.

През втората част "черно-белите" надиграха своя тим и успяха да отбележат нови 3 гола. Иван Домусчиев-Кача изведе своя тим напред отново само 4 минути след подновяването на играта.

Архан Исуф сложи спор на двубоя в 61-ата минута с втория си гол в срещата, а 3 минути по-късно Ариф Фередов фиксира крайното 4:1.

Победата в пловдивското дерби изкачи Локомотив на второ място, където ще зимува зад тима на Векта. "Жълто-черните" остават трети.