Локо прекъсна добрата серия, падна от ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:57 / 16.03.2013Коментари (281)30007
Локомотив Пловдив прекъсна добрата си серия от 7 поредни мача без загуба в "А" група. Това се случи в мач от 18-ия кръг на родното ни първенство, в който възпитаниците на Стефан Генов отстъпиха с 0:2 на ЦСКА на стадион "Локомотив".

Срещата в парк Лаута ще се запомни с изстреляните ракети от страна на софийските запалянковци към агитката на домакините. За късмет обаче нямаше пострадали фенове, както беше преди две седмица на стадион "Христо Ботев", когато привържениците на Левски на няколко пъти изстреляха ракети, при които пострадаха фенове на Ботев Пловдив.

В средата на първата част "червените" нанесоха своя удар, когато капитанът Иван Бандаловски бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле и около метър от голлинията с глава на празна врата откри.

Само 8 минути по-късно гостите вкараха нов гол във вратата на домакините. След отличен пробив на Варела отдясно, той центрира ниско по земя към Присо, който без забавяне стреля и вкара за 0:2.

В края на първата част Рангел Абшев можеше да върне Локомоти Пд в мача, но ударът му с глава от границата на наказателното поле не затрудни Черни, който уверено улови коженото къ
лбо.

През втората част Стефан Генов направи две смени, като изкара Диего и Мирчев, а на тяхно място пусна свежите Маламов и Стефанов с цел търсене на бърз гол, който да върне "черно-белите" в мача.

Пет минути преди края Локомотив Пловдив получи право да изпълни 11-метров наказателен удар, след нарушение на Бандаловски срещу Маламов. Зад топката застана Христо Златински. Стражът на ЦСКА Томас Черни отрази удара, а при добавката капитанът на домакините стреля над вратата.

В последните 20 минути на мача, в игра се появи любимеца на "черно-белите" привърженици Мартин Камбуров.

След загубата днес Локо Пд запазва 6-то място с актив от 28 точки. ЦСКА се изравни по точки с 3-ия Ботев, който има 35 пункта.

Локо Пд - ЦСКА 0:2
0:1 Бандаловски 23'
0:2 Присо 31'

Локо Пд: Господинов, Марков, Котев, Кавдански, Атанасов (64' Юруков), Д.Георгиев, В.Георгиев, Фераресо (46' Маламов), Абушев, Златински (к), Мирчев (46' Стефанов);

ЦСКА: Черни, Венков, Бандаловски (к), Попов, Грънчов, Лукас, Анисе, Делев (72' Камбуров), Варела, Присо (63' Присо), Чочев (90' Стоянов);