Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
Скандали на дербито Ботев - Локо, Гонзо напусна терена, Веселин Минев - изгонен
Автор: Стойчо Генов 16:27 / 05.11.2020Коментари (8)12101
Локомотив елиминира Ботев във вечното пловдивско дерби от втория регионален кръг на държавното първенство за ветерани, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Черно-белите" победиха "канарите" след изпълнения на дузпи в изключително изнервен мач, който се игра в две части по 40 минути на изкуствения терен на базата в Коматево. Редовното време завърши 1:1.

Ботев откри резултата в 27-ата минута от дузпа. Илия Пехливанов бе съборен в наказателното поле на Локо и реферът Кристиан Колев посочи бялата точка. Точен при изпълнението бе Георги Иванов за 1:0.

Десетина минути преди това жълто-черните вкараха топката в мрежата, но голът им бе отменен заради засада.

В средата на втората част нервите взеха връх. При две поредни ситуации съдията Кристиян Колев отсъди в полза на Ботев и това изнерви максимално спортният директор на Локомотив Георги Иванов - Гонзо. Той отказа да доиграе мача и напусна самоволно терена.

Треньорът Ганчо Пеев се принуди да пусне на вратата резервния страж Стоян Ламбов, а капитанът на Локо Стоян Колев заигра като централен нападател на мястото на Гонзо.

Малко след това Ванчо Траянов бе фаулиран, но атаката продължи и играч на Локо изскачаше в чиста позиция. Съдията обаче прекъсна играта и даде фаул за символичните гости, което изнерви Траянов и той получи жълт картон. Заради разправии и отправени реплики пък бе изгонен Веселин Минев от Ботев.

Четвърт час преди края Локо изравни резултата. Стоян Колев напредна при една атака и изведе Ванчо Траянов в добра позиция, който прати топката в мрежата за 1:1.

Малко след това Локо пропусна златен шанс да реши всичко. Стоян Колев изпълни перфектно пряк свободен удар, но топката удари напречната греда и излезе в аут.

При дузпите ветераните на Ботев пропуснаха два пъти, а черно-белите сгрешиха само веднъж и така продължават напред с резултат 4:3.

Ботев: Васил Кузманов, Николай Домакинов, Зарко Гогов, Александър Стойчев, Веселин Минев, Тодор Симеонов, Иван Добревски, Стефан Учиков, Красимир Ангелов, Георги Иванов, Илия Пехливанов (Димитър Славов, Еньо Марин, Христо Киряков, Николай Караджов, Христо Стаев).

Локомотив: Стоян Колев, Георги Мечечиев, Иво Костадинов, Спас Топузов, Николай Костов, Филип Георгиев, Георги Марчев, Ванчо Траянов, Георги Иванов, Васил Кръстев, Христо Телкийски (Стоян Ламбов, Тодор Димов, Стефан Саламанов).