Ветеринарите си получиха парите за първото тримесечие

1465

Всички пари, дължими на ветеринарите за първото тримесечие, са били преведени вчера от Министерството на земеделието и храните. Това съобщи председателят на Регионалната колегия на Българския ветеринарен съюз д-р Вяра Гришина. В Пловдивската ветеринарно-медицинска служба са постъпили 83 хил. лева, които да бъдат разпределени между лекарите от местната колегия.

Парите за второто тримесечие ще очакваме до 20 юли, уточни д-р Гришина.

Стотици ветеринари от цялата страна се включиха в национален протест пред земеделското министерство на 24 юни с настояване да им бъдат изплатени сумите за свършената работа до месец април. Те заплашиха, че ако държавата не изпълни ангажимента си към тях, ще спрат да изследват, ваксинират и регистрират животните.



Източник: Дарик
Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Предприемач: Бяхме поканени от "Билла" да строим, но отказахме
Младен Шишков се връща в строителния бизнес
Почина Александър Маринов, бивш директор на Държавен архив-Пловди...
Празнично шествие потегли от Хуманитарната гимназия в Пловдив
Розовото наметало върху Альоша в Пловдив вече е премахнато
Община Пловдив плаща по 15 300 € на месец за незатварянето на авт...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).