Събраха 10 000 подписа за "Синята коалиция" в Пловдив и областта

966

Над 10 000 подписа събраха симпатизанти и активисти на "Синята коалиция" в Пловдив и областта. "По закон за регистрация са необходими 15 000 парафа, но ние далеч надхвърляме изискуемото", обясни зам.-областният шеф на СДС Красимир Патишанов.

Днес подписката, която стартира на 1 май, ще бъде отнесена в ЦИК за регистрация на коалицията СДС, ДСБ и обединени замеделци. Половината от парафите са събрани в 17-те общини на областта. Сините били безкрайно ядосани на бившия лидер Пламен Юруков, който според тях се опитал да осуети регистрацията на десните за евровота. Още в средата на април сините в областта излязоха с декларация, в която се разграничиха от действията на Юруков и поискаха оставката му.

СДС категорично застана зад Мартин Димитров, който ще е водач на листата на "Синята коалиция" в града. След присъединяването на хората на Анастасия Мозер към коалицията обаче ще настъпи разместване на листите, тъй като земеделците също имали претенции за по-предни позиции.



Източник: в. "Пловдивски Труд"
Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Младен Шишков се връща в строителния бизнес
Почина Александър Маринов, бивш директор на Държавен архив-Пловди...
Празнично шествие потегли от Хуманитарната гимназия в Пловдив
Розовото наметало върху Альоша в Пловдив вече е премахнато
Община Пловдив плаща по 15 300 € на месец за незатварянето на авт...
Млад мъж е в критично състояние след катастрофа в Пловдив, предиз...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).