Пътуващото изложение "Алея на книгата" стартира маршрута си от Пловдив на 14 юни

1756

Най-мащабното пътуващо книжно изложение в страната – "Алея на книгата“, стартира тазгодишния си маршрут в Пловдив, заедно с литературния фестивал на града – Пловдив чете/Plovdiv reads, и продължава цяла седмица - от 14 юни, понеделник, до 20 юни, неделя, включително. Работното време на изложението ще бъде всеки ден от 10:00 до 20:00 часа.

И тази година мястото на срещата на читателите с книгите е Площад Централен, пред Централната поща. Именно там ще бъдат разположени традиционните бели шатри - 20 на брой с близо 60 от водещите български издатели и книготърговци и техните селектирани и най-нови книжни предложения. 

"Алея на книгата" - Пловдив 2021 се организира от Асоциация "Българска книга“ и се осъществява с подкрепата на Национален фонд "Култура". Събитието провежда заедно със деветнадесето издание на ежегодния литературен фестивал "Пловдив чете" с организатор ИК Жанет 45.

"Алея на книгата" - Пловдив ще се проведе при стриктно спазване на противоепидемиологичните мерки.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Проекти за 20 милиона под лупа: Задържаха зам.-ректор на Пловдивс...
Нов и бивш кмет на "Западен" се захапаха заради нова пешеходна пъ...
Ексклузивно: Икономическа полиция нахлу в Пловдивския университет...
Епископската базилика в Пловдив събра световни музиканти и изгряв...
Светлана Войникова е арестуваната в Пловдив "лекарка"
В кабинет в Пловдив арестуваха жена, докато прави процедури на па...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).