Нова тенденция се наблюдава в Пловдив

40109
1

Нова тенденция се наблюдава в Пловдив – чужди компании започват да купуват по-скъпи терени в регулацията на града и държат да инвестират на територията му. Това обяви през седмицата зам.-кметът Стефан Стоянов, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Старите индустриални зони започват да се превръщат в нови технологични производства. Старият кожарски завод, който е затворен от десетилетия, беше купен и ще се появи едно ново технологично производство на машини за медицинската индустрия, обяви кметът Стоянов. По думите му, до година и половина в този завод ще работят повече от 1000 души.

Припомняме, че в Пловдив бе направена първа копка на ремонта и реконструкцията на улица "Владая". Проектът включва разваляне на старата паважна и тротоарна настилка, изграждане на пътна конструкция, кръгово кръстовище, велоалея, бордюри, тротоари, поставяне на вертикална сигнализация и хоризонтална маркировка и достъпна среда за хора с увреждания.

Ще се изгради водопроводна и канализационна мрежа, които включват магистрален и хранителен водопровод от полиетиленови тръби и два канализационни клона.

Предвидени са канализационни връзки за нови улични оттоци, изграждане на нови ревизионни и дъждоприемни шахти и подмяна на капаците на старите, тротоарни спирателни кранове, пожарни хидранти. Изграждане на тръбна канална мрежа и кабелни шахти. Ново улично осветление с подмяна на стълбове. Изграждане на светофарни уредби. 

Това е първата чуждестранна инвестиция в Пловдив тази година, която се прави с над 1 млн. лева държавна субсидия. Проектът е част от ангажимента към инвеститорите за подобряване на бизнес средата в региона.

Още през 2020 г. правителството одобри финансирането на публична общинска инфраструктура по реда на ЗНИ във връзка с изпълнението на сертифициран инвестиционен проект на "БТЛ Индъстрийз" в Пловдив. Фабриката за производство на електронна медицинска апаратура е на стойност 10.5 млн. лева и в нея се разкриват 80 нови работни места.

Държавата осигури 1.02 млн. лв. за изграждане на пътна инфраструктура, която ще подобри транспортната свързаност в района, където е разположено предприятието. В бюджета на Община Пловдив са предвидени още 1.5 милиона лева за инфраструктурния обект.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
5611 седмокласници от Пловдив и областта се явяват на национално ...
Световноизвестният пианист Ерик Лу с безплатен концерт тази вечер...
Проекти за 20 милиона под лупа: Задържаха зам.-ректор на Пловдивс...
Нов и бивш кмет на "Западен" се захапаха заради нова пешеходна пъ...
Ексклузивно: Икономическа полиция нахлу в Пловдивския университет...
Епископската базилика в Пловдив събра световни музиканти и изгряв...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).