Молебен за вразумление на светоуправниците ще отслужи митрополит Николай

1984

Молебен пред чудотворната икона на Света Богородица, наричана Златната ябълка, ще отслужи пловдивският митрополит Николай заедно с духовенството на цялата Пловдивска епархия в петък от 10 ч. на площад "Стефан Стамболов", съобщиха от Пловдивската митрополия.

Молебенът се прави за вразумление на всички, от които зависи преодоляването на скандала около параклиса "Свети Георги Победеносец" в район "Тракия", уточняват от митрополията.

Отците приканват всички православни християни, които не са равнодушни към делото на Българската православна църква, да участват в молебена.

"Заедно с чудотворната икона на Света Богородица, донесена специално от храма в Горни Воден, да изпросим закрилата на Божията майка над богоспасяемия ни град, та по нейните молитви, Бог да осени с духа на разума и премъдростта светоуправниците ни в града за правилно отношение към православната ни църква", призовава пловдивското духовенство.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Младен Шишков се връща в строителния бизнес
Почина Александър Маринов, бивш директор на Държавен архив-Пловди...
Празнично шествие потегли от Хуманитарната гимназия в Пловдив
Розовото наметало върху Альоша в Пловдив вече е премахнато
Община Пловдив плаща по 15 300 € на месец за незатварянето на авт...
Млад мъж е в критично състояние след катастрофа в Пловдив, предиз...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).