Леко земетресение разлюля Пловдив

12806

Леко земетресение разлюля Пловдив преди няколко минути. Разтревожени читатели подадоха множество сигнали в редакцията на Plovdiv24.bg. Около 19:23 е имаше сравнително сериозен трус, който явно се е усети, както и два доста по-леки вторични труса. Трусът е усетен и в София.
Земетресението е с магнитуд около 5,2 по скалата на Рихтер в епицентъра, съобщиха от Министерството на извънредните ситуации. По данни на Сеизмологичния център към Геофизичен институт на БАН в 19 часа и 18 минути българско време е регистрирано земетресение с епицентър на около 160 километра в югозападна посока от София, извън територията на страната.
Днес Земята се люля на няколко места. 4.5 люля Македония, днес малко след 17:00 часа. Съобщава се за леко земетресение в Калифорния, както и за още един сериозен трус. Земетресение с магнитуд от 6,1 степен по скалата на момента разтърси островите Кермадек, разположени на 1000 км северно от Нова Зеландия. Земетресението е станало в 12,58 часа местно време /00,58 часа в неделя/ на 270 км от остров Раул на дълбочина от 12,5 км, съобщи американският Геологически институт. Кермадек са група от четири вулканични острова в Тихия океан, които са необитаеми, с изключение на остров Раул, където има обсерваторна станция.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Младен Шишков се връща в строителния бизнес
Почина Александър Маринов, бивш директор на Държавен архив-Пловди...
Празнично шествие потегли от Хуманитарната гимназия в Пловдив
Розовото наметало върху Альоша в Пловдив вече е премахнато
Община Пловдив плаща по 15 300 € на месец за незатварянето на авт...
Млад мъж е в критично състояние след катастрофа в Пловдив, предиз...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).