Кметът на Тракия раздаде курбан за здраве на жители от района

2035

Повече от 50 човека от пловдивския район „Тракия" получиха агнешки курбан за здраве на връх Великден. Той беше осигурен от районния кмет Гиньо Матев. Освещаването на курбана и великденските яйца започна точно в 10 часа в парк „Кан Крум". След ритуала по освещаването на храните, празникът в най-младия пловдивски район продължи с участието на танцова формация "Етноритъм", вокални и инструментални фолклорни изпълнители. Освен това в празничната програма бяха включени още инициативи- оцветяване на голямото великденско яйце от децата на "Тракия" и конкурс за най-здраво яйце.

С проявата се продължава традицията на район "Тракия" на големи български празници кметът и гражданите да празнуват заедно на пространството пред паметника на Кан Крум.

 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Младен Шишков се връща в строителния бизнес
Почина Александър Маринов, бивш директор на Държавен архив-Пловди...
Празнично шествие потегли от Хуманитарната гимназия в Пловдив
Розовото наметало върху Альоша в Пловдив вече е премахнато
Община Пловдив плаща по 15 300 € на месец за незатварянето на авт...
Млад мъж е в критично състояние след катастрофа в Пловдив, предиз...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).