Електронно информационно табло заработи в кметството на "Централен"

3662
10

Голямо електронно табло работи от днес над входа на сградата на район "Централен". Освен часа и градусите на атмосферния въздух, на него е изписана и актуална информация за деня. В момента например напомня на гражданите да проведат час по-скоро общите събрания за етажната собственост, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"С три материални придобивки приключваме проекта за подобряване на работата на общинската администрация, който реализирахме съвместно с още няколко партньори в страната. Целта е нашата работа да стане и по-достъпна, и по-прозрачна, а и гражданите да бъдат обслужвани по-компетентно", коментира кметът Райна Петрова.

Стойността на таблото е 3 600 лева, а софтуерът му струва около 2 800 лева.

Още с влизането в сградата на районната администрация, всеки гражданин може да използва и интерактивен информационен терминал, който предоставя възможности за избор на предлаганите от администрацията услуги или достъп до уеб сайта й. Общата сума за него е близо 10 хиляди лева. До дни окончателно ще бъде инсталиран и гласов портал. Автоматичната система ще посреща всички входящи телефонни обаждания и ще предоставя информация, така че да се сведе до минимум субективизмът при обслужването. Софтуерът за него струва около 10 200 лева, а около 8 300 лева е стойността на сървърната конфигурация.

Проектът, спечелен по Оперативна програма "Административен капацитет" преди година, е на обща стойност 566 149 лева, като при реализацията му са направени икономии от 89 918 лева. Със собствени средства администрацията е закупила и въвела система за експресно мнение за качеството на обслужване (СЕМКО).

"Всеки пловдивчанин на излизане може с един бутон да даде оценка за работата на администрацията. Тя е 5-степенна, може да се гласува от "крайно недоволен" до "очарован". Резултатите се отчитат в нашия сайт", отбеляза Петрова.

Виж коментарите (10)
Още новини от Новини от Пловдив:
Етнографският музей в Пловдив открива "Лятна ЕТНОтека" за деца
Разчистват изоставени обекти в "Западен"
Необичайна градска проява по Главната на Пловдив събра погледите ...
Euronews с невероятна реклама за Пловдив: Потрийте коленете на Ми...
Вместо почивка в жегата: Доброволци се включиха в тежък шестчасов...
Реставрират фасадата на още една знакова къща в центъра на Пловди...


Виж още: