16-ти "София Филм Фест" в Пловдив

1485

София Филм Фест в Пловдив е част от календара на културните събития в Пловдив и се организира със съдействието на общината. 

Най-новият филм на Камен Калев "Февруари“е част от събитието. Той бе представен в Works in Progress на 17-ия София Мийтингс 2020 и получи заслужено признание - участие в официалната селекция на Кан 2020.

"Февруари“ ще открие София Филм Фест в Пловдив на 17 март 2021, прожекцията стартира в 18.30 часа.

Други филми, които ще бъдат част от феста са: "Петя на моята Петя“ с режисьор Александър Косев; легендарната творба на майстора Фолкер Шльондорф "Тенекиеният барабан“; новият филм на култовия режисьор Ейбъл Ферара "Сибир“; творбата на корейския майстор на киноразказа Ким Ки-дук "Стик № 3“; най-новият филм на германския режисьор Кристиян Пецолд "Ундине“. 

Това са само част от заглавията на 16-ия София Филм Фест в Пловдив.

Програмата започва на 18-и март и ще продължи с прожекции до 28-и март, като ще представим и още фестивални акценти до края на месеца. Повече информация можете да откриете на сайта - София Филм Фест в Пловдив и в социалните мрежи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнал: И с Tesla можеш да си жив селянин с капацитет на семкаджи...
Двама са обвинени за длъжностно присвояване на много пари от Плов...
Лилчо Арсов: Дайте стадион "Пловдив" на публично-частно партньорс...
"Разсъбличането" на хотел "Марица" продължава
"Златна" задача затрудни седмокласниците в Пловдив
Пловдивският университет призна за акцията на МВР и прокуратурата...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).