Великобритания официално напуска Европейския съюз

2994
1

Великобритания официално напуска Европейския съюз. 1318 дена след референдума на 23 юни 2016-та Обединеното кралство най-накрая излиза от Общността.

Брекзит ще стане факт в 23 часа по Гринуич тази вечер. Час по-рано на стената на премиерската резиденция на Даунинг 10 ще се прожектира часовник с обратно броене, а в сюблимния час фасадата ще се освети в червено, бяло и синьо – цветовете на британското знаме.

Премиерът Борис Джонсън ще произнесе обръщение към нацията в 22 часа местно време.

Още в ранната си кариера като журналист Джонсън е евроскептик. Когато става ясно, че ще се проведе референдум, той оглавява кампанията за напускане. И въпреки че доскоро изглеждаше, че преговорите за Брекзит в Обединеното кралство са в задънена улица, Джонсън стана лидер на консерваторите и премиер, постигна убедителна победа на предсрочни избори и прокара сделката си в британския парламент.

 

Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
iBanFirst: Световната икономика е изправена пред троен шок
Разкрито е най-голямото залавяне на кокаин в историята на Европа
В стомаха на 4,5-метров крокодил откриха пръстен и шест чужди обу...
Учени с лоша новина за Черно море
Внимание, шофьори: Нова ограничителна мярка за всички влизащи в Г...
Железопътният възел в Пловдив е на финала: Пробивът под гарата е ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).