"Жесток романс" и "Глутница кучета" тази вечер на филмовите нощи

4453

Разнообразие за зрителите предлага и тази вечер програмата на Филмови нощи във Филипополис в лятно кино "Орфей".
 
Първата прожекция от 21.15 часа е на филма от 1984 година, включен в рубриката "Световните киношедьоври" -"Жесток романс". Екранизацията на Елдар Рязанов по пиесата на А. Островски "Без зестра" е един от най-любимите руски филми, чийто романси се превръщат в шлагери на десетилетието, а историята остава в алманаха на световното кино като красив и тъжен урок по човешка мъдрост. Свят, създаден от пари, където всичко се продава и купува, дори съвестта, красотата и любовта. Безсилните да му противостоят - загиват. Несподелената любов на двама влюбени - излъганата девойка, приела компромисен брак без чувства с влюбения в нея роб-чиновник - заслужава еднакво съчувствие.
Късната прожекция от 23.30 часа е на култовото криминале на Куентин Тарантино "Глутница кучета". Филмът с неповторим черен хумор разказва за сложните отношения на приятелство, вярност и лоялност в банда престъпници, готвещи се за най-големият обир на скъпоценности. Всичко се развива по плана, но изненадващо нищо неподозиращите бандити са обградени от полицията и става ясно, че един от тях е предател. Сюжетът се разгръща от изследване на мъжката психика до дисекция на престъпното съзнание, докато всички се опитват да разберат какво е провалило перфектно замисления удар. В главните роли ще видим Харви Кайтел, Тим Рот и Стийв Бушеми.

Поради кражба на телефона за резервации на филмовите нощи, извършена вчера, телефонният номер за обаждания на зрителите, желаещи да запазят предварително билет за някои от филмите в програмата е сменен. Новият е 0889 58 09 04.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Първо дете на 50: Тя победи медицината и хорското мнение
Край на любовния роман: Павела Митова си тръгна от Тошко Йорданов...
Стилиян Петров: Не можех 6 седмици да видя децата си, защото няма...
Честито на Криско!
Роден е в Пловдив на днешния ден преди 60 години
Деси Цонева вдигна луд скандал заради баница с кренвирш за 75 000...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).