Предстои провеждането на фестивал на шлагерната песен

2900

Фестивалът на шлагерната песен "Под липите златех прах се рони" се организира от народно читалище "Георги Бакалов" със съдействието на Община Стара Загора и ще се проведе на 12 и 13 юни. Целта на фестивала е да се представят български песни,създадени през миналия и настоящия век, да се поощри изявата на талантливи певци от различна възраст , да запазим и обогатим българското песенно изкуство.

Популярната шлагерна песен - стара или нова, сантиментална или модерна, обогатена с ритмиката и нюансите на съвремието - носи настроение, позитивна енергия, провокира творчество. Фестивалът има конкурсен характер и е съпътстван от концертни програми. Провежда се в три конкурса: за изпълнители на стари градски шлагери, за нови авторски песни и за изпълнители на песни от български композитори, създадени в периода от 60-те години до края на миналия век.

Адрес:
гр. Стара Загора
Ул. "Христо Ботев" № 103
Народно читалище "Георги Бакалов" - 0899946312
Таня Михайлова - организатор - 0898566209
nchbakalov@abv.bg

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Първо дете на 50: Тя победи медицината и хорското мнение
Край на любовния роман: Павела Митова си тръгна от Тошко Йорданов...
Стилиян Петров: Не можех 6 седмици да видя децата си, защото няма...
Честито на Криско!
Роден е в Пловдив на днешния ден преди 60 години
Деси Цонева вдигна луд скандал заради баница с кренвирш за 75 000...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).