Тази новина попари всички, които тръгват към морето

168153
7

Почивката на море у нас тази година е по-скъпа. И ще става по-скъпа. Това заяви в студиото на "Събуди се" директорът на Института за анализи и оценки в туризма доц. Румен Драганов.

"Разликите в цените се забелязват най-вече в напитките. За супата и основното ястие – винаги може да се намали грамажът, за да се запази цената. Но когато си поръчвате напитки – не гледате менюто. И после, като дойде сметката – се вижда, че напитките са по-скъпи", подчерта той.

По думите му "уикенд туризмът" все още съществува. "Нямам впечатление, че заради поскъпналия бензин – хората пътуват по-малко. Сега в края на юли и през август – даже очаквам и големи задръствания по пътищата, защото движението става по-натоварено".

Според Драганов има повече туристи тази година в страната. "Миналата година нямаше чартърни полети от Великобритания. Сега полетите са възобновени. По Черноморието ни – в Созопол, има места, в които вече няма възможност за настаняване, тъй като всичко е заето".

Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Демерджиев отново в МВР! Първият министър със завръщане
Адвокат: Един подпис при оглед на имот може да ви струва хиляди е...
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).