Спортните новини: Днес (1) | Вчера (8)
Ботев спечели безапелационно дербито на Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:17 / 24.09.2017Коментари (151)26872
Густаво Афонсо вкара първия си гол за Ботев точно в дербито на Пловдив
Ботев спечели безапелационно 105-ото пловдивско дерби, което се игра пред празни трибуни в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Жълто-черните победиха вечния си съперник от Локомотив с 3:0. Густаво Афонсо (13), Тодор Неделев (50-дузпа) и Дуде Ндонгала (79) се разписаха за домакините.

Четвърт час "смърфовете" играха с човек по-малко заради изгонването на капитана Ванчо Траянов.

С успеха Ботев настигна Локомотив и двата тима имат вече по 11 точки.

Ботев поведе в резултата в 13-ата минута чрез новото си попълнение Густаво Афонсо, който отбеляза и първия си гол с екипа на "канарчетата". Бразилецът получи извеждащ пас от Тодор Неделев, преодоля вратаря Илко Пиргов и без проблеми насочи топката в мрежата за 1:0.

Пет минути след почивката при центриране от корнер Ивайло Марков игра с ръка в наказателното поле и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа за Ботев. Точен от бялата точка беше Тодор Неделев - 2:0.

Четвърт час преди края Локомотив остана с човек по-малко. Капитанът Ванчо Траянов събори в центъра на терена откъсващия се Цветомир Панов и получи втори жълт картон.

В 79-ата минута Ботев направи преднината си класическа. Дуде Ндонгала отправи шут от 20-ина метра и след неумела намеса на играещия мач №200 в елита Илко Пиргов топката влезе в мрежата за 3:0.