Спортните новини: Днес (22) | Вчера (9)
Битката за Пловдив завърши без победител
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:53 / 30.07.2016Коментари (67)15200
Ботев и Локомотив завършиха 1:1 в 103-ото дерби на Пловдив, което се игра на стадион "Лазур" в Бургас пред около 8 000 зрители, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Дани Кики (67) и Иван Стоянов (75) се разписаха сред голмайсторите.

Още в 3-ата минута футболистите на Локо имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Крум Стоянов. Съдията Ивайло Стоянов обаче даде знак играта на продължи.

В 12-ата минута Пламен Крумов изведе Умарбаев сам срещу вратаря на Ботев, но таджикистанецът не успя да го прехвърли.

Малко след това дойде първото положение за жълто-черните. Бразилецът Жоао Паоло пробва силен шут от 25 метра, който затрудни Илко Пиргов, но все пак вратарят на "смърфовете" улови топката.

В 30-ата минута Стенио се измъкна зад защитата на Локомотив и центрира остро към малкото наказателно поле, но Димитър Везалов изчисти в корнер.

Четири минути по-късно "смърфовете" имаха отличен шанс да открият резултата. Симеон Райков изведе с пета Мартин Камбуров. Последва мощен удар от движение на капитана на Локо, при който топката профуча на педя над напречната греда.

Две минути преди почивката Локо пропусна най-чистото си положение. Пламен Крумов центрира от десния фланг към Веселин Марчев, който изскочи сам срещу вратаря Георгиев и с летящ плонж засече топката с глава. Стражът на "канарите" обаче се справи блестящо и запази мрежата си суха.

Още в началото на второто полувреме Ботев също пропусна идеална възможност за гол. Димитър Везалов се засуети и не успя да изчисти една топка, последва пас към Фелипе Бризола, чийто удар премина на сантиметри от гредата в аут.

Резултатът бе открит в 67-ата минута, когато Локомотив оползотвори перфектна атака. Ванчо Траянов намери с дълъг пас Симеон Райков, който финтира Крум Стоянов и шутира, но вратарят Георги Георгиев успя да избие. Топката обаче попадна в Дани Кики, който с левия крак и след рикошет в тялото на Радослав Терзиев я прати в мрежата за 0:1.

Две минути след това Мартин Райнов имаше идеална възможност да удвои, но останал сам срещу вратаря Георгиев, шутира в тялото му.

"Канарчетата" се върнаха в мача четвърт час преди края, когато Иван Стоянов изравни. Нападателят бе изведен от Бризола сам срещу Илко Пиргов и шутира покрай него за 1:1. От телевизионните повторения обаче се видя, че Стоянов е бил в засада, която не бе маркирана от страничния съдия.

След изравнителното попадение фен на Ботев нахлу на терена, за да изрази радостта си и това принуди полицаите да го понатупат край тъчлинията. Дикторът на стадиона пък съобщи, че делегатът на мача ще прекрати двубоя, ако има втори случай на нахлуване от страна на фенове.

В 86-ата минута Локо пропусна невероятно положение. След центриране в наказателното поле Димо Бакалов почти от аутлинията върна с глава топката към Мартин Райнов, който от 5 метра фронтално срещу вратаря шутира високо над напречната греда.