Спортните новини: Днес (0) | Вчера (10)
2:1! Време е за размисъл и за коментари!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:26 / 24.04.2016Коментари (128)23728
Стефан Велев вкара първия си гол с екипа на Локомотив
Локомотив победи Ботев с 2:1 в 102-ото издание на пловдивското дерби, което се игра пред около 5000 зрители на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Жълто-черните откриха резултата чрез Лазар Марин, а след почивката домакините стигнаха до обрат след попадения на Стефан Велев и Кирил Котев.

Успехът изкачи Локомотив отново на 5-о място във временното класиране с актив от 34 точки. Ботев остана седми с 29 точки.

Ботев поведе в резултата още при първия си точен удар към противниковата врата. В 22-ата минута далечен пас стигна до Лазар Марин, който напредна по левия фланг и с плътен удар прати топката в мрежата зад Витанов, който не успя да се намеси по най-добрия начин.

Най-чистата ситуация за "смърфовете" бе в 38-ата минута, когато след центриране от корнер Емил Гъргоров засече с крак от близко разстояние, но вратарят Мартин Димитров показа завиден рефлекс и успя да избие в корнер.

През второто полувреме черно-белите вдигнаха оборотите и упражниха нещо като натиск, който доведе до резултат.

В 55-ата минута Локо се върна в дербито с изравнително попадение. Това стана след изпълнение на корнер, при който отбраната на Ботев не успя да изчисти добре топката и Стефан Велев с плътен шут по земя от около 25 метра я прати в мрежата за 1:1. Това бе първи гол на халфа с екипа на Локомотив.

Три минути по-късно Кирил Котев бе много близо до това да си отбележи куриозен автогол. Бранителят върна топката към вратаря Витанов, който обаче беше излязъл напред и се наложи със спринт и последвал шпагат да изчисти топката от голлинията.

В 67-ата минута Локомотив стигна до победен гол, който бе дело именно на Кирил Котев. След центриране от корнер Мартин Камбуров върна топката с глава към малкото наказателно поле, където след серия от рикошети кълбото попадна в Котев и той с левия крак от 5-6 метра я прати в долния ляв ъгъл на вратаря Мартин Димитров за 2:1.

Локо: Александър Витанов, Пламен Крумов (38- Ванчо Траянов), Кирил Котев, Иван Иванов, Стефан Велев, Пауло Серджо (68- Мартин Райнов), Дани Кики, Димитър Велковски (52- Веселин Марчев), Емил Гъргоров, Мартин Камбуров.

Ботев: Мартин Димитров, Йордан Христов, Даниел Златков, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Лазар Марин (64- Кристиан Димитров), Тодор Неделев, Рахави Кифуети (46- Грегъри Нелсън), Лъчезар Балтанов, Наско Милев (77- Милко Георгиев).