Ботев загуби злощастно във Варна
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:54 / 16.12.2013Коментари (323)30577
Ботев загуби с мининалното 0:1 от Черно море в последен мач за 2013 година в "А" група. Така черната прокоба на варненци към пловдивския тим свърши. "Моряците" нямаха победа над "канарчетата", откакто Ботев се завърна в елита, но късен гол на Живко Атанасов прекъсна черната серия. От друга страна "жълто-черните" вече 7 мача подред нямат отбелязан гол на "Тича". Последният гол за "канарчетата" е на защитника Николай Домакинов при загубата 1:3 на 28 февруари 2004 г.

Най-чистото положение в мача дойде в края на първата част, когато Кирил Котев направи фрапантна грешка и подари топката на Луис Педро, който се озова сам срещу Георги Китанов и стреля покрай вратаря, но ударът на холандеца беше спасен на самата голлиния от Живко Атанасов.

На полувремето бултрасите, които пропътуваха разстоянието до Варна издигнаха транспарант гласящ: "Долу ръцете от Бобан, пиявици!"

Черно море успя да създаде най-добрата си възможност за гол едва в 56-ата минута. Михаил Венков се включи при една атака отляво след което центрира в наказателното поле, там Елведин Джинич не изчисти добре с глава и сервира топката на Георги Божилов на точката на дузпата, таранът укроти коженото кълбо на гърди и стреля от воле, но ударът му не намери очертанията на вратата.

"Моряците" създадоха второ опасно положение в срещата в 68-ата минута. Резервата Симеон Райков напредна отдясно и центрира остро в пеналтерията, но Иван Коконов се размина с коженото кълбо.

Минути по-късно "канарчетата" можеха да поведат в резултата след грешка на Георги Китанов. След слаб изстрел на Луис Педро младият страж не можа да улови топката, тя мина през краката му и се плъзна бавно към вратата, но своевременна намеса на Михаил Венков предотврати сигурното попадение.

В последните минути на двубоя, Черно море успя да наложи домакински натиск над своя опонент и щастието им се усмихна в добавеното време. Живко Атанасов бе изпуснат в наказателното поле от играчите на пловдивчани и с глава засече центриране от корнер за крайното 1:0.

Така след загубата Ботев се свлече на 7-о място с 39 точки, докато Черно море се изкачи на 6-а позиция с 40 пункта.

Черно море - Ботев 1:0

Черно море: Китанов, Емилов, Атанасов, Котев, Венков, Георгиев, Бергонси, Божилов (Райков), Бакари, Окоро (Коконов), Илиев.

Ботев: Стаховяк, Христов, Спрокел, Джинич, Минев, Сърмов, Иршак, Педро, Огнянов (Костов), Анисе, Домовчийски (Виейра).