С гол в края Ботев Пд излъга Пирин в Гоце Делчев
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:53 / 29.09.2012Коментари (118)24440
Ботев Пд победи с минималното 1:0 като гост Пирин ГД в мач от 7-ия кръг на "А" група. Единственото попадение за "канарчетата" реализира Бобан Грънчаров в последните минути на мача.

Двубоят в Гоце Делчев мина доста оспорвано. Още в началото на срещата "канарчетата" имаха чудесна възможност да поведат, но Станислав Костов изпусна да се разпиша останал сам срещу вратаря. В 33-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе доста оспорвана от пловдивчани за отсъждането й. Зад топката застана Румен Лапантов, който я пропусна.

През първите 20 минути на втората част играта бе равностойна и без сериозни опасности пред двете врати. След 70-ата минута обаче "канарчетата" взеха инициативата в мача и създадоха добри положения за гол. Първо удар на Бобан Грънчаров с глава бе избит от голлинията в 72-ата минута, а малко по-късно пък Иван Цветков уцели напречната греда на Пирин.

В 80-ата минута резервата Драги Коцев пропусна отличен шанс за домакините. Преотстъпеният от Локо Пд нападател се озова очи в очи със стража на гостите Шетхус, но не успя да вкара.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Мариян Огнянов изсипа една топка в пеналта на Пирин, бранител на домакините отклони коженото кълбо с глава, с което излъга вратаря Абдиков, а от това се възползва македонският защитник на Ботев Пд Бобан Грънчаров, който донесе трите точки на своя отбор.