Ботев не успя да победи и Любимец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:56 / 10.09.2011Коментари (554)40877
Ботев записа четвърто поредно равенство в "Б" група завършвайки 2:2 у дома срещу Любимец.

"Канарчетата" започнаха с натиск още от самото начало на мача и не позволиха на гостите да излезнат от своята половина на терена. Първи шанс за гол за домакините се откри пред Йордан Христов. "Даната" получи прекрасен пас от Александър Александров от дясно и от воле от границата на наказателното поле отправи много силен удар, но бившият му съотборник в Спартак Стефан Стойчев успя да парира удара. Минути по късно близо до гол бе и капитана на "жълто черните" Тодор Тимонов, който отправи мощен шут от около 20-25 метра, но Стойчев отново показа рефлекс и успа да парира удара на "Лимона". С оглед показваното на терена Ботев успя да поведе в резултата в средата на първата част. Тодор Тимонов центрира от фаул коженото кълбо в наказателното поле, топката се озова в Николай Павлов, който си вкара нелеп автогол за 1:0. В 35-ата минута Йордан Христов имаше отново шанс за гол, халфа нахлу в пеналта на Любимец и отправи много опасен удар, но отново стража на гостите Стойчев се справи и изби. Минута по късно Петър Атанасов бе изведен сам срещу стража на гостите, но нападателя се опита технично да завърти топката в горния десен ъгъл на вратата, но тя излезе в аут. Пет минути преди края на полувремето Любимец изравни. Юношата на "канарчетата" Илиян Йорданов направи за смях трима футболисти на "жълто черните", след което подаде в пеналта на Емил Петков, който на полупразна врата вкара за 1:1.

Още в самото начало на втората част, след подновяването на игра Ботев можеха да получат втори гол, но Йордан Христов изчисти с глава от голлинията, след удар на играч от Любимец. Само 4 минути след влизането си в игра му бяха необходими на голмайстора на "жълто черните" Атанас Курдов да вкара. Нападателят получи прекрасен пас от Тодор Неделев в наказателното поле и с глава вкара за 2:1. Десет минути преди края на срещата Любимец отново възстанови равенството с гол на Игнат Дишлиев. Бившият играч на Локомотив засече с глава за крайното 2:2. Пет минути преди края на срещата резервата Васил Гуджев остави своя отбор с 10 души на терена получавайки втори жълт картон.

В следващият кръг, който е на 17.09.11 (събота) Ботев гостува в Бургас на Нефтохимик.