Локо мина през Миньор (Пк) с 2:1 по пътя към Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:51 / 04.12.2010Коментари (170)16724
Локо се класира за 1/4-финалите за Купата на България, след победа с 2:1 над Миньор (Перник). Головете за "смърфовете" отбелязаха лидерите Христо Златински и Здравко Лазаров, с които "черно-белите" поведоха с 2:0. В самия край на двубоя гостите върнаха едно попадение, но за повече нямаха сили и време.

Като цяло двубоят бе изпъстрен с много грубости и твърди единоборства. Още преди почивката се наложи Николас Раймонди да напусне принудително терена, след безумна задна ножица на Даниел Златков, донесла само жълт картон на "чука".

След почивката играта се поотвори. Още в 48-та Христо Златински се възползва от гениално подаване на Здравко Лазаров и откри резултата с хубав удар покрай вратаря.

Малко след попадението, Златински бе изведен сам срещу вратаря и можеше да вкара втори гол, но се засуети и позволи на стражът да го блокира.

Гостите опитаха финален щурм и организираха няколко опасни атаки към Флориан Лучини, но мерника им изневери в този двубой. Така при една контра в 87-та минута Здравко Лазаров изскочи сам срещу вратаря на Миньор и за головата машина на Локо не бе проблем да сложи точка на спора.

В последната минута "черно-белите" се отпуснаха и допуснаха едно попадение, след разбъркване в наказателното поле.