ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Кметът на Пловдив: На ръба сме да прекратим договора с превозвачите
Автор: Диана Бикова 12:22 / 14.06.2024Коментари (25)12407
©
Над 50 сигнала за автобуси с неработещи климатици е получил лично кметът Костадин Димитров, съобщи самият той, предаде Plovdiv24.bg.

"От 220 проверени автобуса - 70 са санкционирани само вчера. Фирмите трябва да влязат в ритъм и да спазват ангажимента си по договор. На ръба сме ние да прекратим договора с някои от тях" - заяви градоначалникът.

Димитров уточни, че общинската администрация прави всичко възможно да задоволи очакванията на гражданите за комфортен градски транспорт.

Много от обществените превозни средства са в гаражите за ремонт и преоборудване. Общината е дала срок всички автобуси да се оборудват с климатици. 

"Ще продължим да ги глобяваме. Ако трябва - ще прекратяваме договори" - категоричен е Димитров.

Припомняме, че и в редакцията на Plovdiv24.bg постъпват десетки сигнали за адски температури в градските рейсове. Глобата за неработещ климатик е 300 лева и може да се налага няколко пъти на ден в един и същи автобус, при доказано нарушение.



Още по темата: общо новини по темата: 1149
07.05.2025 »
31.03.2025 »
22.03.2025 »
18.03.2025 »
18.03.2025 »
16.03.2025 »
предишна страница [ 1/192 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Показва коментари на Точният
премахни филтъра

-3
 
 
Ей, спомних си тези дни автобусите на Общинско предприятие Градски транспорт! Смърдящите Икаруси, които не даже не бяха чували за автобусен климатик...
+3
 
 
Превозвачити са като паразити в тялото на общината.Само искат още и още пари.Едно ново общинско предприятия с автобуси нови и електрически с пари от Европа всяка година да влизат още и още автобуси и накрая превозвачите вън.
+2
 
 
Ама какво прекратяване,това е най-малкото.Тук трябва да има проверка на договори,изпълнение,кой е отговарял за контрола и изпълнявал ли го е,прокурори,съд и ефективни присъди ! Поне така щеше да е,ако бяхме даже в съседна Румъния
+4
 
 
Кмета само лае и ще продължава само да лае за да се харесва на хората, но нищо повече. Нали ако им прекрати договорите няма да има градски транспорт въобще. Целият ГТ е частен и на какво ще се возят хората ??? Няма общински транспорт хич, понеже община Пловдив и в частност кметовете, през всичките тези години не разбраха или неискат по-точно да разберат а и може би така им е изгодно, че това е източване на Община Пловдив под формата на субсидии за ГТ. ГЕРБ кметовете сигурно 15 години управляват града. Че те по 1 общински автобус на година да бяха купували досега щяхме да имаме 15 общински автобуса. СРАМОТА СТЕ. Корумпирани сте и алчни...ей това сте.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Папа Лъв XIV
Локо в Първа лига, сезон 2024/2025
България в еврозоната
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: