Берое нанесе тежка загуба на Ботев в дербито на Тракия, Шиляк е пътник!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:52 / 08.11.2015Коментари (62)23021
Отборът на Ботев загуби с 1:3 от Берое в среща от 15-ия кръг на "А" група. Петър Хубчев и футболистите му спечелиха дербито на Тракия след голове на Георги Андонов в 42-ата минута, Елиаш в 73-ата и Атанас Зехиров в 85-ата. Почетното попадение за пловдивчани вкара Божидар Васев в добавеното време.

Загубата със сигурност ще коства главата на словенския спец на "жълто-черните" Ермин Шиляк след серията негативни резултати.

"Канарчетата" пропуснаха строхотен шанс за поведат в резултата в 18-ата минута. Тогава при изпълнение на пряк свободен удар, Благой Макенджиев не се намеси убедително и изби право на главата на Александър Колев. Нападателят на домакините отправи удар, но стражът на гостите поправи грешката си.

Беройци отговориха с удар на Спас Делев от фаул, но коженото кълбо срещна напречната греда на Виктор Голас

В 40-ата минута пловдивчани имаха претенции за дузпа. Александър Колев падна в наказателното поле след сблъсък с Веселин Пенев, но съдията остави играта да продължи.

В ответната атака заралии поведоха в резултата. Точен бе Георги Андонов след хубаво изпълнение на пряк свободен удар.

Втората част започна с топовен шут на Стивън Петков, но бразилския страж на "канарчетата" спаси с вещина.

Берое сложи точка на спора с втори гол във вратата на Виктор Голас четвърт час преди края. Това се случи след изпълнение на корнер, от който Голас не се намеси добре и Елиаш с глава се разписа отблизо.

Атанас Зехиров направи резултата класически в 85-ата минута с прекрасен удар от границата на наказателното поле не оставил шанс на Голас.

Божидар Васев направи загубата на "жълто-черните" малко по-болезнена с гол в добавеното време.

С успеха Берое измести Лудогорец от 3-ото място с актив от 26 точки, докато Ботев запазва 8-ата позиция с 15 пункта.