Левски нанесе първа загуба на Ботев след късен гол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:00 / 17.08.2014Коментари (179)15524
Луис Педро нокаутира бившия си тим в последната секунда на "Герена"
Левски победи Ботев с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов" в столицата в среща от 5-ия кръг на "А" група. Домакините губиха с 0:1 на почивката, но успяха да обърнат резултата в своя полза през второто полувреме.

В началото на мача "сините" осъществиха натиск, но не успяха да отбележат гол.

Така се стигна до 19-ата минута, когато след грешка в отбраната на домакините "канарчетата" поведоха. Точен за пловдивчани бе Цветелин Чунчуков. Бившият играч на Левски се възползва от груба грешка на Стефан Велев и отблизо с глава опъна мрежата. Това бе негов първи гол в "А" група.

Столичани бяха много близо до възстановяването на резултата минути след това, но Луис Педро с глава направи сериозен пропуск. Бившото "канарче" от 4-5 метра не успа да намери очертанията на вратата след прекрасно центриране на Влади Гаджев.

В 33-ата минута Михаил Иванов запази мрежата си суха, след две прекрасни намеси. Бившият вратар на столичани първо изби удар на Антонио Аниете, който рикошира в играч на Ботев. При последвалия корнер стража първо сбърка, но след това спаси изстрел с глава на Георги Сърмов от два метра.

Левски бързо се върна в срещата в началото на втората част. Капитанът на "сините" Гаджев завари непотготвен стража на "канарчетата" и с далечен шут възстанови равенството - 1:1.

Като по-чудо домакините не поведоха в 57-ата минута. Владимир Гаджев центрира от корнер на първа греда, а там Георги Сърмов отклони с глава, но кълбото срещна първо напречната, а след това и левия страничен стълб на Иванов.

Левски усили натиска след изравнителния гол, но до чисто положение и гол така и не успяваха да достигнат играчите на Георги Иванов-Гонзо

Драмата на "Герена" се запази до последната секунда, когато Луис Педро нокаутира бившия си тим. Влезлият като резерва Роман Прохазка напредна отдясно, центрира в наказателното поле, а Педро с глава матира Иванов за крайното 2:1.

Загубата за Ботев бе първа от началото на сезона. Тя свлече тима до 4-то място с 8 точки. Левски е 6-ти със 7 пункта.

Левски - Ботев 2:1