Ботев загуби с 0:1 от Левски, два червени картона белязаха дербито
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:12 / 26.10.2013Коментари (316)28349
Ботев загуби с 0:1 като гост от Левски в мач от 14-ия кръг на "А" група. Единственото попадение на "Герена" реализира Гари Родригес 5 минути преди края. Двата тима завършиха срещата с 10 човека след червени картони на Веселин Минев и Боби Цонев.

"Сини" и "жълто-черни" направиха доста скучно първо полувреме за разлика от втората част, която започна с доста агресия и хъс от страна на двата тима. Това веднага и даде резултат в 50-ата минута, когато Цветан Генков изведе сам срещу стража на пловдивчани Гари Родригес, който се отчете с уникален пропуск.

В 53-ата Ботев също отговори с мощен изстрел на национала Йордан Христов, но Блажевич изби удара на бранителя в "жълто-черно".

В ответната атака Гари Родригес се отчете с нов пропуск. Холандецът бе изведен от Антони Вутов сам срещу Адам Стаховяк, но вместо да шутира крилото тръгна да лъже полския вратар, който му отне топката.

В 60-ата минута Левски пропиля нова златна възможност за гол. Гари Родригес напредна отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Цветан Генков пропусна топката за Миро Иванов, който сам срещу Стаховях прати коженото кълбо над напречната греда.

Двата тима доиграха последните 20 минути на мача с 10 души на терена след червени картони на Веселин Минев и Боби Цонев. Двамата се спречкаха на тъчлинията и последва удар с топка от страна на капитана на "канарчетата", а рефера не пропусна това и вдигна директен червен картон на национала, след което даде и втори жълт картон на младока на "сините".

Четвърт час преди края гредата спаси "канарчетата". Върнатия в първия тим Дъсти Мюлдер стреля с левия крак от ъгъла на наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда и излезе в аут.

Ботев не можа да издържи на натиска на Левски и пет минути преди края отбраната в "жълто-черно" се пропука. Димитър Макриев получи топката в наказателното поле и хитро я върна към връхлитащия на скорост Гари Родригес, който я прати в мрежата на Стаховяк за крайното 1:0.

Левски - Ботев 1:0

Левски: 1. Блажевич, 2. Мюлдер, 4. Ангелов (к), 25. Д. Димов, 28. Пинто, 45. Гаджев, 6. Старокин (Макриев), 18. Б. Цонев, 10. Вутов (Иванов), 11. Родригес, 9. Генков (Пл. Димов);

Ботев: 1. Стаховяк, 11. Христов, 83. Спрокел, 5. Грънчаров, 14. В. Минев (к), 16. Иршак, 71. Галчев (Домовчийски), 88. Сърмов, 22. Ромарио (Вандер), 9. Педро (Енрике), 17. Анисе;