Левски не издържа и втория пловдивски тест, Локо помрачи дебюта на Йоканович
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:54 / 28.07.2013Коментари (178)22982
© Bulphoto
Левски не можа да издържи и втория пловдивски тест. Само седмица след като изяде пердах от Ботев в Пловдив, днес софиянци загубиха и от другия пловдивски тим Локомотив с 1:2, и то сред София при дебюта на новия старши-треньор на "сините" Славиша Йоканович.

Срещата започна повече от добре за пловдивчани, които поведоха в резултата с гол на Аласан Н'Диае в 17-ата минута. Едно от новите попълнения на "смърфовете", който е с габаритите на бившия френски национал Патрик Виейра, а може би и е новият, се възползва от грешка в отбраната на "сините" защитници и с глава засече центриране на Здравко Лазаров за 0:1.

Левски обаче набързо отговори и след няколко атаки успя да възстанови равенството. Точен за "сините" беше Цветан Генков в 30-ата минута, Това бе и дебютен за него гол със синята фланелка. Дошлият от полския Висла нападател засече неспасяемо с глава центриране на Нуно Пинто с глава и прати топката в долния ляв ъгъл на Йордан Господинов, който с поглед само изгледа коженото кълбо.

Само минути по-късно Генков можеше да направи и пълен обрат в мача, но един от най-добрите за Локомотив в този мач Йордан Господинов успя да улови с вещина удара с глава на нападателя.

Не пропускалият да се разпише във вратата на Левски Мартин Камбуров смълчи "сините" ултраси на "Герена" в 57-ата минута вкарвайки втори гол във вратата на домакините. Любимецът на "черно-белите" феновете изстреля бомбен снаряд от границата на наказателното поле, не оставяйки шанс за изява на Пламен Илиев за крайното 1:2.

Левски - Локо 1:2