Локо загуби с 0:2 от Славия в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:52 / 28.04.2013Коментари (77)11754
Отборът на Локомотив Пловдив загуби с 0:2 визитата си на Славия в мач от 24-ия кръг на "А" група. Точни за "белите" бяха Виктор Генев (18) и Галин Иванов (52). Възпитаниците на Велислав Вуцов бяха по-добрия отбор на терена и заслужено се поздравиха с победата след края на срещата на стадион "Славия".

Виктор Генев изведе столичани напред в 18-ата минута. Защитникът засече с глава центриране от фаул на Здравко Лазаров и не остави шанс на стража на "черно-белите" Йордан Господинов.

Минути по-късно Диего Фераресо можеше да възстанови равенството, но ударът му мина покрай вратата.

В края на полувремето Локо направи принудителна смяна, след като Георги Мечечиев се контузи, а на негово място в игра се появи Четин Садула.

Втората част не започна добре за "черно-белите", които само след 7 минути игра допуснаха нов гол във своята врата. Точен за Славия бе Галин Иванов, който след самостоятелен пробив и плътен удар в долния десен ъгъл вкара за крайното 2:0.

В 81-ата минута рефера Вихрен Манев отмени гол на Локомотив. След едно центриране в наказателното поле Костадин Марков с глави прати топката във мрежата на Георги Петков, но съдията отмени гола заради засада.

Въпреки поражението днес "черно-белите" запазват 7-ма позиция с актив от 35 точки. Славия се изкачи на 8-мо място с 32 точки.

Славия - Локо 2:0
1:0 Генев (18)
2:0 Иванов (52)

Славия: Петков, Филипов, Генев, Златков, Атанасов, Янчев, Мацуй, Лазаров (60' П.Димитров) , Иванов, Ливраменто (80' Колев) , Василев (61' Янков)

Локо: Господинов, В.Георгиев, Котев, Кавдански, Марков, Мечечиев (42' Садула) , Д.Георгиев, Диего, Стефанов (46' Мирчев) , Тимонов, Абушев (70' Маламов)