Ботев Пд остава в топ 3 след обрат над Монтана на "Колежа"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:53 / 01.09.2012Коментари (96)22068
Ботев Пд победи Монтана с 3:1 в мач от 4-ия кръг на "А" група. Точни за "канарчетата" бяха Вандер Виейра (34), Иван Цветков (55) и Мариян Огнянов (83). Единственото попадение за гостите реализира Миро Андонов (22).

Иначе пред пълните трибуни на стадион "Христо Ботев" изненадващо гостите от Монтана поведоха в резултата чрез Мирослав Андонов. Бившият футболист на Левски се възползва от неразбирателство между вратаря Ернестас Шеткус и Асен Караславов. Три минути по-рано Мариян Огнянов пропусна отличен шанс за отбелязване на гол. Полузащитникът остана сам срещу вратаря, но се забави и ударът му бе блокиран.

В 34-ата минута Вандер Виейра върна "жълто-черните" в мача след индивидуална акция през центъра. Перлата на пловдивчани напредна мощно, стигна до наказателното поле и с нисък удар вкара първото си попадение с екипа на "канарчетата". В самия край на първата част Виейра пропусна да отбележи втория си гол в мача. "Черешката" както е наричан под тепетата остана непокрит на 2-3 метра от противниковата врата, но силният му удар не намери целта.

След почивката Ботев Пд започна много силно през първите минути и само след минута игра можеха да направят пълен обрат, но гредата се оказа верен помощник на Цветковски. Иван Цветков центрира в наказателното поле към Мариян Огнянов, който стреля чудесно, но удари страничната греда.

В 55-ата минута трибуните на "Колежа" изригнаха след гола на Иван Цветков. Йордан Христов се вряза в пеналта отляво, стигна до вратарското поле и пусна към Иван Цветков, който с левия крак реализира на празна врата.

Седем минути преди края на срещата Иван Цветков спечели дузпа за домакините, след като бе съборен от стража на гостите в наказателното поле. Зад топката застана Мариян Огнянов, който не сгреши и фиксира крайното 3:1. Това бе и първият гол за Огнянов за "канарчетата"

С тази победа "жълто-черните" запазват 3-тото място с актив от 9 точки. Монтана е на предпоследното 15-то място без спечелена точка.

Ботев Пд - Монтана 3:1
0:1 Антонов 21'