Без победител в "железничарското" дерби
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:53 / 12.08.2012Коментари (71)12617
Без победител завърши "железничарското" дерби между отборите на Локомотив София и съименникът му от Пловдив. Мачът между двата отбора на стадион "Славия" завърши 1:1.

Във Вип ложите на "Овча Купел" бе забелязан новият собственик на Локо Пд Веселин Марешки, в компанията с почетния президент на клуба Христо Бонев.

Срещата започна отлично за гостите, които след 20 минути игра поведоха. Нападателят на пловдивчани Христо Спасов бе повален в паказателното поле на домакините и рефера отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът Христо Златински, който не сбърка - 0:1.

Пет минути преди края на полувремето халфът на Локомотив Пд Тодор Тимонов усука коляно и бе заменен принудително от новото попълнение Петров. На полувремето се установи, че контузията на Лимона е сериозна и той ще остане в столицата, за да претърпи операция в Пирогов.

В даденото от рефера Никола Попов продължение домакините възстановиха равенството. Диметър Телкийски бе изведен зад отбраната на гостите и с прехвърлящ удар изравни. При положението останаха съмнения за засада на бившият футболист на Левски.

След почивката двата отбора намалиха темпото на игра и се стремяха повече да не допуснат гол, отколкото да вкарат.

Така двата отбора не извършиха победител в "железничарското" дерби и си поделиха по точка.

В следващият кръг Локомотив Пд приема на "Лаута" отборът на Литекс, който вчера взе скалпа на ЦСКА с гол в добавеното време на мача.

Локо Сф - Локо Пд 1:1
0:1 Златински 20' (д)
1:1 Телкийски 45'

Локо Сф: Михайлов, Върбанов, Велков, Добрев, Бранеков, Димитров, Илиев (76' Павлов) , Борносузов (46' Велев) , Пеев, Манолов, Телкийски (81' Петков)

Локо Пд: Кунчев, Марков, Георгиев, Ковачев, Диего, Златински, Георгиев, Тимонов (40' Петров) , Спасов, Йорданов (55' Абушев) , Маламов