Ботев взе дербито срещу Нефтохимик и замечта за "А" група
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:50 / 07.04.2012Коментари (198)31072
Отборът на Ботев Пловдив победи с 2:0 гостуващия Нефтохимик в дерби мач от 20-ия кръг на Източната "Б" група. С тази победа "жълто-черните" запазват все по-големи шансове за класиране в елита догодина.

Иначе мача на стадион "Беркут" в с. Брестник мина изцяло под диктовката на "канарчетата", които превъзхождаха своя опонент през целия двубой. Деян Христов даде преднина на Ботев Пд в 40-ата минута след като засече с глава центриране отляво на свой съотборник. Само четери по-късно "жълто-черните" вкараха нов гол дело на Александър Александров. Капитанът на "канарчетата" овладя чудесно една топка в пеналта на гостите, след което излъга бранител на "шейховете" и с бомбен шут разстрела Павел Станев за 2:0.

След почивката Ботев Пловдив отново бе по активния тим на терена. Продължи да доминира над Нефтохимик, но не можа да вкара нов гол във вратата на Станев. Най-близко до гол за "жълто-черните" бе Деян Христов, но нападателя профука 100% положение след като не се възполза от грешка на стража на Нефтохимик.

Следващата среща на Ботев Пловдив е на 11 април (сряда) от 17,00 часа срещу Спартак във Варна.