Локомотив загуби злощастно от Берое
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:54 / 03.05.2011Коментари (187)18899
Локомотив загуби злощастно визитата си на Берое с 0:1, в мач от 25-ия кръг на А група.

Първото полувреме премина най-вече на надлъгване от страна на двата отбора. Локомотив игра по-офанзивно за разлика от своя опонент, който се бе прибрал в своята половина и дебнеше на контраатака.

Най-чистото положение през първата част се създаде пред вратата на Берое в края на полувремето, когато вратаря на старазагорци Теменлиев не се намеси добре при едно центриране, след което топката попадна в краката на Николас Раймонди, но нападателя не можа да уцели очертанията на вратата.

През второто полувреме Локо настани Берое изцяло в неговата половина на терена. Виждаше се, че "смърфовете" искаха много повече победата от домакините.

В 60-ата минута Юнес Бенжелюн пропусна най-чистото положение за Локомотив. Здравко Лазаров центрира от фаул, след което бранителите на Берое увиснаха и оставиха непокрит французина, но Юнес стреля встрани от вратата.

В 70-ата минута Локо бе много близо до отбелязването на гол. Сержиньо центрира от корнер, след което Юнес Бенжелюн наскочи отбраната на Берое, стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

В 82-ата минута Самир Бенжалюн проби от ляво, навлезе в наказателното поле на Берое, стреля, но стража на домакините се намеси блестящо.

В първото си по-опасно положение пред вратата на Локомотив, Берое успя да отбележи гол. Златинов се пребори за една топка в центъра на терена, след което подаде към Петър Димитров по-фланга, който центрира в пеналта на Локомотив, където бе непокрит Тодор Христов и той хладнокръвно реализира единственото попадение в мача.