Ботев продължава за Купата! "Канарчетата" преодоляха Етър в спектакъл с 6 гола
Автор: Тодор Благов 19:25 / 07.12.2023Коментари (32)6888
Ботев (Пловдив) се класира за 1/4-финалите за Купата на България. В 1/8-финален мач "жълто-черните" се наложиха с 4:2 при гостуването на Етър във Велико Търново.

Ботевистите контролираха случващото се през всичките 90 минути и заслужено продължиха напред. Гол на Мартин Секулич, дошъл след подранил коледен подарък на Пламен Димов, както и попадения на Етоо, Уме и Акере бяха достатъчни за пловдивчани. Кнежевич и Димитров бяха точни за домакините.

Мачът започна с натиск на "канарчетата“. В 3-ата минута се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините, в края последва точен удар на Николай Минков, но той бе спасен от вратаря.

В 12-ата минута многодохова акция на "канарчетата“ завърши с пас на Секулич към Минков, крилото стреля, но бранител блокира удара. От последвалия корнер Атанас Чернев се извиси над всички и засече на първа греда, а кълбото мина над вратата на "болярите“.

В 16-ата минута отново след ъглов удар Конте намери кълбото на метри от вратата, но шутът попадна право в обсега на вратаря на търновци. В 18-ата минута феновете изразиха еднозначно мнението си за ръководството на БФС, призовавайки за "Оставка“.

В 20-ата минута Владислав Найденов се отскубна от отбраната на пловдивчани, напредна и опита да стреля, но не отправи удар от чиста позиция. 3 минути по-късно Димо Бакалов центрира отляво, Шано бе оставен непокрит и стреля с глава, но над вратата на Ботев.

В 37-ата минута Уме Емануел получи извеждащ пас от Ивелин Попов, напредна по левия фланг и стреля, но вратарят на "виолетовите“ изби в корнер, като това бе последната интересна ситуация за първата част.

В 50-ата минута Николай Янков отправи първия точен удар за домакините, но той не затрудни Ханкич и вратарят улови. В 59-ата минута Точукву Ннади центрира технично, Ивелин Попов бе оставен непокрит и с глава на метри от вратата стреля, а стражът на домакините се намеси решително, предотвратявайки сигурен гол.

В 63-ата минута Ботев отново се размина с гола. Центриране отдясно на Джеймс Етоо хвана неподготвен вратаря на Етър, който излезе неразчетено и Мартин Секулич засече с глава, но токата мина на сантиметри от гредата.

Минута по-късно "канарчетата“ откриха резултата, а герой за Купата отново бе Мартин Секулич. Появилият се от скамейката Самуел Акере проби отдясно и центрира, Пламен Димов се намеси безобразно и подари топката на Мартин Секулич, който на 3-4 метра от вратата вкара без проблеми за 0:1.

В следващите минути красива атака между Акере и Секулич изведе Попов на добра позиция, но топката бе избита от бранителите във виолетово. В 73-ата минута Ботев стигна до втори гол. Ивелин Попов бе оставен необезпокояван и центрира на задна греда към Джеймс Етоо, а бранителят с удар от въздуха удвои аванса на ботевистите.

В 85-ата минута "болярите" организираха опасна атака отляво и последва прострелно центриране, но Атанас Чернев се намеси решително и изби. Секунди по-късно Ловре Кнежевич вкара красив гол с удар от средна дистанция, който рикошира в страничната греда и топката влетя в мрежата - 1:2.

След по-малко от минута мощен удар на Самуел Акере прелетя на сантиметри от вратата на Етър. В последната минута на редовното време Самуел Акере пусна към Фаустас Степонавичус, който останал сам срещу вратаря подаде към Уме Емануел, а нигериецът на празна врата вкара за 1:3.

Във втората минута на добавеното време "болярите" стигнаха до втори гол. Многоходова акция прати топката на левия фланг, последва успоредно центриране и Ивайло Димитров отблизо реализира за 2:3.

Интригата бе за кратко и минута по-късно Самуел Акере вкара четвърти гол. Вратарят на Етър излезе неразчетено напред в централния кръг на терена, Акере се пребори със защитник и на празна врата вкара за крайното 2:4.

Етър: Алесандро Гуарноне, Валери Христов, Пламен Димов, Мариян Иванов (к), Мартин Николов, Николай Янков, Янко Ангелов, Димо Бакалов, Шахредин Букхолда, Мартин Тошев, Владислав Найденов

Резерви: Ангел Мартинов, Кольо Станев, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Осама Алу, Илкер Будинов, Ловре Кнежевич, Ивайло Димитров

треньор: Светослав Петров

Ботев: Хидайет Ханкич, Мартин Секулич, Ивелин Попов (к), Джеймс Етоо, Николай Минков, Антоан Конте, Точукву Ннади, Лъчезар Балтанов, Уме Емануел, Константинос Балоянис, Атанас Чернев

Резерви: Даниел Кайзер, Йонас Там, Фаустас Степонавичус, Самуел Акере, Димитър Папазов, Джаспър Ван Хертъм, Велиян Видолов, Иво Казаков, Красиан Колев

треньор: Душан Керкез