Спортните новини: Днес (1) | Вчера (26)
Марица разгроми Спартак в пловдивския сблъсък за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:50 / 13.09.2023Коментари (1)5179
Марица разгроми с 5:0 Спартак в пловдивското дерби за Купата на България, научи Plovdiv24.bg. Срещата от 2-ия предварителен кръг на турнира се игра на стадион “Пловдив".

Очакванията за дерби не се оправдаха и “маричани" тотално прегазиха своя съперник. Мачът се игра пред около 300 зрители.

Още в 8-ата минута Стефан Попов откри резултата за “жълто-сините". Атакуващият футболист получи центриране отдясно и от трудна позиция се разписа за 1:0.

Последва голов рецитал на Веселин Марчев, който в рамките на 28 минути оформи своя хеттрик. Бившият футболист на Локомотив (Пловдив) вкара в 12, 18 и 40 минути.

След почивката интрига нямаше, а двата тима доиграха срещата. На няколко пъти стражът на домакините се намеси решително, за да предотврати пети гол.

Такъв обаче падна в 83-ата минута, когато юношата на Ботев (Пловдив) Георги Трифонов също записа името си сред голмайсторите за крайното 5:0.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА:

Спартак: Кристиян Милушев, Димитър Балинов, Радослав Влашев, Александър Христев, Цветелин Тонев, Димитър Пройчев, Кръстьо Милев, Тодор Тодоров, Георги Лазаров, Станимир Димитров, Александър Праматаров

Резерви: Георги Чумпов, Даниел Спасов, Илиан Тонов, Александър Стойчев, Агоп Кочиян, Антон Маргаритов, Мирослав Радев, Петко Петков

треньор: Данаил Бачков

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Саломон Джеймс, Стефан Попов, Станислав Маламов, Ифеани Дейвид, Свилен Щерев, Валери Домовчийски, Веселин Марчев

Резерви: Петър Начев, Милен Танчев, Георги Трифонов, Мирослав Пушкаров, Олджай Алиев, Христиан Димитров, Божидар Шехов, Ангел Пеев, Илиян Йорданов

треньор: Николай Димитров