Локомотив Пловдив загуби от Калиакра и напусна турнира за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:27 / 25.11.2009Коментари (18)7379
Локомотив Пловдив отпадна от турнира за Купата на България още в първия етап. "Смърфовете" загубиха с 0:2 от Калиакра в Каварна. Двете попадения за домакините отбелязаха Иван Петков и Иван Райчев от дузпа.

Срещата започна по възможно най-неприятния начин за Локомотив. Още в четвъртата минута резултата вече бе 0:1 след гол на Иван Петков. Той бе най-съобразителен при центриране от корнер и с глава откри резултата. Младата формация на "смърфовете" рядко поглеждаше към вратата на Калиакра и създаде съвсем малко опасни положения. От традиционните титуляри от началото на сезона в състава попаднаха само Милан Милутинович, Деян Комленович, Красен Трифонов и Георги Данов, както и вратаря Стоян Ставрев. От своя страна каварненци също не рискуваха в предни позиции, след като имаха аванс в резултата.

Чак след 30-ата минута имаше няколко по-интересни положения. Първо Тиаго Барбоса опита далечен удар, който бе доста близо до гол, но вратаря Радомиров се справи и улови. Малко по-късно Четин Седула от домакините можеше да вкара втори гол, но не успя да уцели вратата отблизо при разбъркване. В края на полувремето каварненци имаха още един шанс за гол, когато футболист остана сам срещу Ставрев, но не успя да реализират.

Второто полувреме също започна по ужасен начин за "смърфовете" - с гол. Още в третата минута след като бе подновил играта, съдията Ахмед Ахмед свири дузпа в полза на Калиакра. Тя бе отсъдена за игра с ръка на юношата Бахри Шакир. Иван Райчев бе точен от бялата точка и увеличи преднината на Каварна до 2:0. До края Калиакра се защитаваше успешно и не позволи на опитите за атаки на младата и несработена формация на Локомотив да направи нещо по-сериозно.