ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Защо новата сграда на ОУ "Княз Александър I" ще застрои почти целия училищен двор?
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:44 / 01.04.2025Коментари (3)3213
© Plovdiv24.bg
С официално питане до кмета на Пловдив Костадин Димитров четирима общински съветници от “Продължаваме Промяната – Демократична България" настояват за ясни отговори по обществената поръчка за изграждане на нова сграда на ОУ "Княз Александър I“, която предвижда застрояване на голяма част от училищния двор.

Подписалите питането – Веселина Александрова, Веселка Христамян, Йоно Чепилски и Добромира Костова – поставят редица въпроси, свързани с архитектурната и културна стойност на терена, с публичността на проекта, и със запазването на зелените площи в историческия център на града. Повод за питането са както самата обществена поръчка, така и нарасналото напрежение сред родители, граждани и експерти, изразено и в гражданска петиция.

Сред ключовите въпроси са:

Ще се направи ли оценка за визуалната съвместимост между новата сграда и съществуващата – паметник на културата с национално значение?

Ще има ли реална възможност граждани и професионални гилдии да се запознаят и да коментират идейния проект?

Ще бъде ли задължен изпълнителят да внесе промени, ако има обосновани възражения?

Съгласуван ли е проектът с НИНКН и Министерството на културата?

Ще остане ли достатъчно пространство за учебна и физическа дейност за две училища в една смяна?

Ще бъдат ли засегнати вековните чинари и оригиналната ограда – също част от културната ценност?

Докато общината обявява процедурите, жители и родители се тревожат, че с новото строителство ще бъде заличен последният свободен двор в зоната, а децата ще останат без достатъчно място за игра и спорт.

Темата вече не е просто строителна, категорични са съветниците и добавят, че  когато строиш в сърцето на един от най-старите живи градове в Европа – всяко решение остава за дълго.


Още по темата: общо новини по темата: 66
16.05.2025 »
13.05.2025 »
10.05.2025 »
25.04.2025 »
24.04.2025 »
23.04.2025 »
предишна страница [ 1/11 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
Дааа,пак нещо им пречи на ПП тата. На калпава ракета, космосът им пречи! Тук не бивало да се строи, там не можело! Само и само да не се построи училището и после да плюят и да си правят кампания. Спекулират с чуствата на хората. Добре, че пловдивчани не ги избират! А колко могат плюнкаджиите се вижда по техните кметове- на Северен и Западен!
0
 
 
Пълна глупост е въобще някакво строителство там!!! Съобразете броя на учениците с капацитета на текущите сгради, а не презастроявайте с нови! Обществено обсъждане КЪДЕ и КОГА?
0
 
 
А вие имате ли готово решение и проект?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Войната в Украйна
Български тенис
Избори в Румъния
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да (13089) 55%
Не (8137) 34%
Не мога да преценя (2413) 10%
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: