Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Виктория Волей спечели пловдивското дерби, но в Стара Загора
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:09 / 05.01.2019Коментари (0)2525
©
Отборът на Виктория Волей (Пловдив) за прекадети завърши на второ място в тристранния приятелски турнир, който се проведе днес в Стара Загора. Момчетата, родени през 2005 и 2006 година, с треньор Георги Димитров и помощник-треньор Йорданка Василевска, записаха по една победа и загуба.

В първия си двубой малките "викторианци“ и домакините от Берое спретнаха зрелищен двубой, който приключи 3:2 гейма в полза на старозагорци. В решителния тайбрек резултатът се движеше през цялото време точка за точка, като в самия край се стигна до 15:13 за домакините.

След това Виктория Волей надигра съгражданите си от ВК Строител с 3:1 гейма.

В третия мач от надпреварата Берое победи ВК Строител с 3:0 гейма и така завърши на първо място.

"Доволен съм от това, което показаха момчетата. Но все пак има още много работа да свършим. За тази възраст е важно децата да имат колкото може повече мачове, за да може да го няма напрежението, когато дойдат официалните двубои“, заяви за официалния сайт на Виктория Волей треньорът Георги Димитров.