Ботев измъкна точка в дебюта на Камбуров за Берое
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:36 / 13.08.2017Коментари (36)13031
© ПФК Берое
Ботев завърши 1:1 срещу Берое в мач от 5-ия кръг на Първа лига. Регионалното дерби се игра на стадион "Берое" в Стара Загора. Педро Еуженио откри за домакините, а Тодор Неделев бе точен за пловдивчани през второто полувреме.

Официален дебют за Берое направи легендата на Локо (Пд) Мартин Камбуров, който се появи на терена в 60-ата минута.

Жълто-черните доиграха двубоя с човек по-малко заради изгонването на Цветомир Панов.

Равенството остави пловдивчани на 12-о място във временното класиране, но вече с актив от 4 точки.

Още в първата минута Фиртулеску намери Мартин Райнов, който премина през Лазар Марин и стреля от границата на пеналта, но Иван Чврорович спаси.

Домакините откриха резултата в 16-ата минута след добра атака, започната от Фиртулеску. Той подаде към Мартин Райнов, който веднага комбинира с Педро Еуженио в пеналта. Последва силен удар в долния десен ъгъл на Иван Чворович за 1:0.

Първата по-сериозна атака на "канарчетата" бе в 30-ата минута. Топката попадна в Тони Тасев, който отправи силен удар, но над вратата.

В добавеното време на първата част Тодор Неделев опита удар от фаул от над 25 метра. Вратарят Перниш обаче не се затрудни и улови без проблем.

Ботев изравни резултата в 57-ата минута след безобразна грешка на Георги Динков. Той се опита да подаде към Павел Виданов, но пасът бе пресечен от Тодор Неделев. Халфът напредна и с десния крак простреля вратаря Перниш за 1:1.

В 73-ата минута "канарчетата" бяха много близо до пълен обрат, но съперникът им извади късмет. Тони Тасев пусна пас в пеналта към Тодор Неделев, който шутира с левия крак, но в гредата.

Три минути преди края Мартин Камбуров имаше шанс да огорчи "канарите", но ударът му от границата на наказателно поле мина над гредата в аут.

В последната минута Цветомир Панов задържа за фланелката Педро Еуженио, а след това реагира остро при отсъждането на нарушението. Реферът Николай Йорданов му вдигна червен картон, а след това изгони от пейката и помощник-треньора на Ботев Иван Кочев. Мартин Камбуров застана зад топката, но изстрелът му срещна стената.

Берое: Душан Перниш, Павел Виданов, Милен Желев, Георги Динков, Матеос Леони, Кохей Като, Мартин Райнов, Педро Еуженио, Карлос Охене (42- Антон Карачанаков), Драгош Фиртулеску, Серджиу Негруц (60- Мартин Камбуров).