Шок на Лаута! Локо се изложи срещу Пирин!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:24 / 30.09.2016Коментари (42)15099
Димо Бакалов отбеляза първия гол за Локо, но той се оказа недостатъчен
Истински шок на Лаута преживяха феновете на Локомотив Пловдив. Черно-белите загубиха с 2:3 от Пирин в мач от 9-ия кръг на Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"Смърфовете" поведоха в началото на второто полувреме чрез Димо Бакалов (51), но последва обрат след попадения на Даниел Младенов (54) и Станислав Костов (74). Шест минути преди края националът Мартин Райнов все пак успя да изравни резултата, за да дойде драмата в добавеното време, когато Даниел Младенов вкара втория си гол за крайното 2:3.

По този начин Локо остана с актив от 12 точки.

За Пирин пък това бе първа победа на чужд терен и с нея вече тимът има 13 точки.

През първото полувреме играта бе доста мудна, въпреки че домакините владееха повече топката. първите сериозни ситуации дойдоха малко преди почивката. Мартин Камбуров нахлу в пеналта в 40-ата минута, финтира вратаря, но го подмина и след това отправи удар, който вратарят Красимир Костов парира.

Малко след това пробив на Мартин Райнов завърши с удар отблизо, но Костов отново се намеси умело.

Той обаче капитулира в 52-ата минута, когато Локо откри резултата. След корнер се стигна до поредица карамболи и рикошети, като топката се озова в Димо Бакалов, който от 4-5 метра шутира с десния крак и опъна мрежата - 1:0.

Две минути след това националът Мартин Райнов проби през центъра и шутира от дъгата, но топката профуча на сантиметри над гредата.

Вместо 2:0, при ответната атака се стигна доа 1:1. Даниел Младенов бе изведен зад гърба на защитата на Локо Пд, надбяга Пламен Крумов, преодоля вратаря Харуби и прати топката в мрежата.

В 74-ата минута Пирин стигна до пълен обрат чрез Станислав Костов. Бившият нападател на Ботев (Пд) се откъсна зад отбраната, финтира елементарно Иван горанов и простреля Харуби за 1:2.

Десет минути по-късно Локо изравни чрез Мартин Райнов. Националът се възползва от една зле избита от защитник на Пирин топка и я засече с глава от малък ъгъл в мрежата зад неразчетено излезлия вратар Костов - 2:2.

И когато всички очакваха края на мача нова грешка в отбраната на Локо Пд позволи на Даниел Младенов да се откъсне сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля за окончателното 2:3.

Локо: Ясин Ел Харуби, Иван Горанов, Кирил Котев, Георги Вълчев, Пламен Крумов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов, Веселин Марчев (46- Симеон Райков), Димо Бакалов (68- Парвиз Умарбаев), Дани Кики (78- Бирсент Карагарен), Мартин Камбуров.

Пирин: Красимир Костов, Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Стилиян Николов (73- Костадин Ничев), Александър Башлиев, Антон Костадинов, Орлин Старокин, Димитър Благов (74- Тодор Траянов), Ндуе Муйеци (46- Станислав Костов), Тони Тасев, Даниел Младенов.