"Старите пушки" в Локо отново гръмнаха!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:22 / 14.05.2016Коментари (32)10861
Локо (Пд) победи Монтана с 2:0 в мач от 34-ия кръг на "А" група, който се игра на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Попаденията за черно-белите бяха дело на "старите пушки" Мартин Камбуров (20) и Емил Гъргоров (82).

По този начин "смърфовете" записаха 4-и пореден успех в първенството и продължават да мечтаят за участие в Европа. Локо вече е с 43 точки, колкото има и Славия, но белите са с предимство от директните мачове.

Първото положение за Локо дойде в 15-ата минута. Емил Гъргоров изведе Мартин Райнов и той шутира опасно, но топката премина на сантиметри от гредата.

Малко след това Димитър Велковски бе задържан от Мурадов в наказателното поле, но съдията Никола Попов не посмя да даде дузпа.

Така се стигна до 20-ата минута, когато черно-белите откриха резултата. Ванчо Траянов изведе Мартин Камбуров в пеналта, капитанът финтира бившия си съотборник Асен Георгиев и от малък ъгъл прати топката в мрежата за 1:0.

В 34-ата минута бе първата ситуация за гостите от Монтана. Иван Стоянов нахлу в наказателното поле и опита да стреля технично, но Ел Харуби улови.

В добавеното време на първата част Иван Коконов можеше да си вкара автогол, след като засече с глава в гредата. Топката попадна в Иван Иванов, който с мощен шут я прати високо над вратата.

През второто полувреме Локо продължи да диктува събитията на терена. В 58-ата минута Мартин Райнов пробва истинска бомба от 20-ина метра, при която топката срещна напречната греда и излезе в аут.

В 82-ата минута черно-белите убиха интригата с втори гол. След центриране на Велковски вратарят на Монтана не успя да избие добре, топката попадна в краката на Гъргоров, който я прати в мрежата за 2:0.

Ясин Ел Харуби, Стефан Велев, Иван Иванов, Кирил Котев, Крум Стоянов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов, Димитър Велковски (90+2- Александър Тунчев), Дани Кики (58- Веселин Марчев), Емил Гъргоров (86- Георги Вълчев), Мартин Камбуров.