Ботев с минимална загуба от Левски в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:50 / 28.09.2015Коментари (81)14702
Ботев записа трета поредна загуба в А група, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Левски. Единственото попадение в мача на стадион "Георги Аспарухов" реализира Георги Костадинов в 58-ата минута.

С тази победа Левски е трети с 18 точки, само на една зад челниците Литекс и Лудогорец. Същевременно Ботев остава предпоследен в таблицата с едва 9 точки.

"Сините" наложиха териториален превес в началните минути, но без да създадат положения.

Последваха силни минути за "жълто-черните", които отправиха няколко удара от дистанция, но без да стигнат до голова ситуация пред вратата на Боян Йоргачевич.

В 27-ата минута Китамбала прати топката с глава във вратата на Ботев, но попадението му бе отменено заради задаса.

Минута преди края на първата част Владимир Гаджев отправи опасен удар по трева, но Виктор Голас успя с върха на пръстите да отклони топката в корнер.

Второто полувреме започна повече от добре за Левски, които след малко повече от 10 минути игра поведоха в резултата чрез Георги Костадинов. Халфът бе изпуснат след едно центриране в наказателното поле на пловдивчани и с прецизен удар прати топката в мрежата на Голас.

Ермин Шиляк веднага реагира и направи изцяло офанзивни смени, пускайки в игра Жоел Чибамба, Рихави Кифуети и Нико Варела.

Именно пред последния се откри чудесна възможност за изравняване в 77-ата минута. Уругваецът бе оставен непокрит от бранителите на домакините в наказателното поле, но прати топката право в ръцете на Йоргачевич.

Опасно разбъркване след корнер настъпи в наказателното поле на Ботев в 83-ата минута. Тогава Пламен Николов прегърна Бедоя с ръце, а реферът Георги Йорданов не прецени това действие като нарушение и играта продължи.

Така Левски спечели третата си поредна шампионатна победа.

Левски - Ботев 1:0
1:0 Георги Костадинов 58