Литекс прекърши Локо с гол в добавеното време
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:00 / 13.03.2015Коментари (90)8897
Отборът на Локомотив завърши редовния сезон в "А" група със загуба. Тимът на Христо Колев-Бащата загуби с 0:1 гостуването си на Литекс.

Единственото попадение в двубоя реализира Илия Миланов в добавенето време. Централният защитник се разписа с глава след центриране на Пауло Регула.

Още в първата минута Десподов получи прекрасна възможност да открие резултата, но ударът му по диагонала срещна страничната греда.

В 20-ата минута ловчанлии пропиляха втора отлична възможност за гол. Този път Йонсен бе изпуснат от бранителите на гостите, но се засуети. Все пак кълбото стигна до Пауло Регула, но шутът му мина встрани от очертанията на вратата.

Началото на втората част също не предложи кой знае какво зрелище. Литекс продължи да е по-добрият отбор на терена, като опасностите за вратата на Локомотив идваха главно от десния фланг, където действаше Асприля.

И точно когато по всичко личеше, че двата тима ще разделят точките, Илия Миланов измъкна домакините. Бранителят на "оранжевите" бе оставен непокрит в наказателното поле на Локомотив и с глава превърна центрирането на Регула в гол.

Загубата за "смърфовете" бе пета поред в първенството. С нея пловдивчани запазват 10-о място с актив от 20 точки, Литекс заема третото място с 39 пункта.

Литекс - Локо 1:0

Литекс: Баривиейра, Попов, Перес, Миланов, Горанов, Малинов, Бумал (Колев), Асприля, Регула, Десподов (Руменов), Маарс (Ангелов)

Локо: Господинов, Димитров, Сечков, Молдованов, Филипов, Сандански, Траянов, Карагарен (Дяков), Ласиман, Делев, Камбуров