Локомотив завърши годината с тежка загуба на "Лаута"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:52 / 12.12.2014Коментари (243)18669
Неприятен завършек за 2014 година имаше Локомотив Пловдив. След чудесното представяне на "черно-белите", откакто Христо Колев-Бащата пое тима от Неделчо Матушев, днес те претърпяха тежка загуба от Локомотив София с 0:4 в последния за годината 19-и кръг от българската "А" група. Поражението бе и първо за Бащата на стадион "Локомотив".

На изключително тежкия терен в пловдивския квартал "Лаута", софиянци се пригодиха по-бързо от своя опонент и успяха за едно полувреме да си решат изхода от срещата.

Първото попадение за "червено-черните" реализира Марко Ранджелович в 21-ата минута, след като се възползва от центриране от фаул. Осем по-късно Ламжед Шехуди удвои резултата, а в 40-ата минута Даниел Генов направи резултата класически. В добавенето време на първата част Шехуди вкара второто си попадение, след скандални действие в отбраната на пловдивския тим.

През втората част двата тима намалиха темпото на игра предвид резултата. Столичното Локо можеше да направи победата си и по изразителна, но с пропуски се отличиха Владислав Романов и Том.

Бирсент Карагарен можеше да измие срама за пловдивчани с почетно попадение в 64-ата минута, но под ъгъл не успя да вкара на празна врата.

С победата столичният Локомотив може да диша по спокойно за мястото си в топ 6. Със спечелените си 3 точки в Пловдив, те вече имат актив от 32 и са с 5 повече пред 7-ия Ботев.

ЛОКО ПД - ЛОКО СФ 0:4
0:1 Ранджелович 21